Biblioteka 2.0 on Facebook
Biblioteka 2.0 Strona Główna

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś w eBUW szwankuje
Autor Wiadomość
RedPanda

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 4/8
 50%
Wysłany: 2011-03-08, 22:43   Coś w eBUW szwankuje

Ostatnio zauważyłem, że są pewne trudności z działaniem z strony eBUWu. Co prawda na pierwszej stronie wspominane jest o pewnych problemach technicznych ale ja zauważyłem inne zupełnie objawy.

1) W oknie ostatnio dodane działa tylko pierwsze kryterium wyświetlania. W drugim kryterium tj. „Wyświetl publikacje dodane w ciągu … „ oraz trzecim trzeba ustawić naprawdę datę na wiele dni wstecz aby załapać jakieś wyniki.

Z punktu widzenia użytkownika są to bardzo ważne kryteria gdyż ułatwią później w oknie zaawansowanego wyszukiwania haseł wyszukiwać w nowo dodanych materiałach. A tak ciągle trzeba stosować kryterium wszystkie publikacje.

2) Zauważyłem również problem z indeksowaniem nowo dodawanych publikacji. Dla przykładu przekopiowywałem z otwartego 1 numeru „Gazeta Sądowa Warszawska” nazwiska i wstawiałem w pole szukania. Brak wyników. A przecież wiadomo, że są.

3) A dziś nagle radykalnie spadał ilość zwracanych wyników nawet z publikacji dodanych dawniej. Ja wyszukuje głównie po nazwiskach. Jeszcze do wczoraj miałem dziesiątki wyników a teraz nie mam nic albo 2 – 3 rekordy.

Mam nadzieje, że wymienne przez zemnie problemy da się szybo naprawić za co trzymam mocno kciuki.

BarbaraM 

Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 13/19
 68%
Wysłany: 2011-03-11, 21:59   

No niestety tak to bywa (nie tylko w eBUW). Wyszukiwanie w treści szwankuje w wielu bibliotekach dLibry, zwłaszcza jak pojawia się w danej bibliotece cyfrowej coraz więcej publikacji.
Ponieważ piszę hasło do PSB wyszukuję regularnie jedno nazwisko w rożnych bc i nauczona doświadczeniem notuję sobie wyniki. I jeszcze niedawno miałam w eBUW kilkadziesiąt odpowiedzi, w Jagiellońskiej BC także, a dzisiaj zero, albo pojedyncze. Tak samo jest w naszej ŚBC niestety.

sefora 

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2011-03-12, 08:28   

Witam,
przepraszam, ze "e-bUW" odpowiada po dluzszym czasie.

Wiemy o problemach wyszukiwawczych... dzieki listom i telefonom od Czytelnikow. Za co i tu dziekuje. Niestety problemy wyszukiwawcze nie sa naszym jedyny zmartwieniem :(
Moge odpowiedziec sztandarowo: "pracujemy nad tym", naprawde :)

Poniewaz miewam rowniez problemy z kontem na b. 2.0 to kolejne zauwazone "niedzialania" prosze zglaszac bezposrednio do e-bUWu.

Z podziekowaniami za czytelnicza czujnosc,
A.Wrobel

RedPanda

0%
 100%
 50%
Wysłany: 2011-03-13, 12:08   

Dziękujemy za odzew.

sefora napisał/a:

Moge odpowiedziec sztandarowo: "pracujemy nad tym", naprawde :)

To dobrze. :) Trzymamy kciuki.

RedPanda

0%
 100%
 50%
Wysłany: 2012-04-01, 12:02   

Minoł rok z okładem od czasu kiedy po raz ostatni dyskutowaliśmy o problemach wyszukiwarki w eBUW. Szkoda, że nic się nie poprawiło. Są jakieś szanse na zmiane tego stanu rzeczy w tym roku?

Cieszą wiadomości, ze na eBUW przybywa treści ale gdy wyszukiwarka nie działa to korzytsanie staje się co raz bardziej uciążliwe. :cry:

ptaszyna 
A.W.

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2012-04-02, 14:27   

Szanowny Panie!
Nie jest tak, ze nic nie robilismy, czy nic nie robimy. Kilka razy odzysiwalismy indeksy, by po jakims czasie ponownie je tracic... Nie mamy odpowiedzi na to co sie dzieje... Wyszukiwanie dziala, ale dziurawo.
Mamy nowy serwer. Szykujemy sie do testowania nowego serwera, ale nie oznacza, ze wszystko zacznie od razu dzialac.
AW

RedPanda

0%
 100%
 50%
Wysłany: 2012-04-02, 20:17   

ptaszyna napisał/a:

Nie jest tak, ze nic nie robilismy, czy nic nie robimy.

Ależ zdaję sobie z tego sprawę, nie chciałem nic takiego insynuować.

Przetwarzanie takich ilości danych na pewno nie jest proste i jak widać nastręcza masę problemów.

ptaszyna napisał/a:
Mamy nowy serwer. Szykujemy sie do testowania nowego serwera, ale nie oznacza, ze wszystko zacznie od razu dzialac.

To wspaniale. To napawa optymizmem. :)

Bardzo dziękuje jak zwykle za błyskawiczną odpowiedz.

PS. Problem indexów wyszukiwania jak wiadomo to nie tylko problem eBUW-u ale i innych bibliotek cyfrowych. Kolokwialnie mówiąc uczepiłem się eBUW-u bo tam znajduję najfajniejsze materiały :)

ptaszyna 
A.W.

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2012-04-03, 08:05   

Ponownie Dzien Dobry,
przyznam, ze "indeksy" + "wyszukiwanie" to dwa slowa, ktore powoduja skok cisnienia krwi w mym krwioobiegu i to jako uzytkownikowi;) ...podobnie jak Panstwo, ja tez mam utrudnione korzystanie z biblioteki, co prawda od innej strony, ale... Zadne to pocieszenie i nie po to o tym pisze :) Sytuacja jest o tyle frustrujaca, ze przybywa publikacji do publikowania, ktore chcialoby sie "dac ludziom" i nie mozna...
Pozostaje mantrowanie "jestem wagonem medytujacych mnichow..." ;) i szukanie rozwiazn.

Miodem na moje oczy sa Panskie slowa, ze podoba sie Panu to co moze Pan w e-bUW znalesc. -.-
Prosze trzymac kciuki!

sefora 

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 3/13
 23%
Wysłany: 2013-06-07, 10:48   

...po roku czasu e-bUW donosi..., ze "wrocil do gry".
Indeksy dzialaja, i wznowiono w koncu publikowanie czasopism.

Prosimy trzymac kciuki!

AW

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi