Biblioteka 2.0 on Facebook
Biblioteka 2.0 Strona Główna

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Monumenta Medii Aevi Historica Res GestPoloniae Illustrantia
Autor Wiadomość
Qboo 

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 6/11
 54%
Wysłany: 2007-04-19, 03:19   Monumenta Medii Aevi Historica Res GestPoloniae Illustrantia

A co z kodeksami tzw małopolskimi (Monumenta Medii Aevi...) ... Krakowskie Centusie nie wiadomo na co czekają... a może by tak ruszyć z "produkcją"...
Brawo WBC za AGZ-ty... oby więcej takich inicjatyw.

relis 

Poziom: 25
HP: 14/1490
 1%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2007-04-20, 00:51   

W ŚBC po mailu z takowymi zapotrzebowaniami czytelniczymi korespondowaliśmy z WBC. Wówczas odpowiedzieliśmy WBC (która pytała nas o te małopolskie sprawy), że raczej skoncentrujemy się na śląskich rzeczach i że jak chcą to niech robią.
Nie mamy jednak żadnych sygnałów, ani też nie ma w publikacjach planowanych WBC tych pozycji. Prawdopodobnie "wewnętrznie" zdecydowali się to robić. Czy tak?

Tych małopolskich Codexów jest ponoć bardzo dużo - jakby zapotrzebowanie czytelnicze było duże, moglibyśmy wrócić do sprawy i coś na spółkę zrobić.
Edward Deming

http://relis-blog.blogspot.com

Qboo 

0%
 100%
 54%
Wysłany: 2007-04-20, 13:06   

No to robić a nie gadać... ;-) Co jak co ale kodeksy małopolskie dla historyka zajmującego się dziejami Śląska (szczególnie w jego górnośląskiej części) są niezbędne. Liczę na taka publikację

Qboo 

0%
 100%
 54%
Wysłany: 2007-04-24, 23:55   

I umilkło... czyżby się KTOŚ obraził ? Mam nadzieję, że nie i elektroniczna wersja tych kodeksów dojdzie do skutki.... mało tego.... liczę, że splendor spłynie na BŚ..... trzymam kciuki i grzeję komputer żeby jak najszybciej ściągnąć ;-) POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH

relis 

Poziom: 25
HP: 14/1490
 1%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2007-04-25, 01:07   

Qboo - spoko. Wszystko jest OK, nie mówimy, bo zdaje się że jakoś wyjaśniliśmy sprawę naszych ograniczeń w zakresie publikowania w BC. Niestety dokładne badanie pochodzenia źródła, tego czy jest już "wolne", do kogo należy itp. to konieczna do przejścia ścieżka przed publikacją.
Co do działań BŚ w ŚBC w zakresie publikowania spraw małopolskich - mamy tego sporo i wstępnie zamyślamy wypuszczać co jakiś czas coś małopolskiego. Teraz na tapecie mamy naszych wspaniałych ariańskich heretyków.
Ponieważ zanim powstało to forum, nie było jednego miejsca zgłaszania propozycji i kilka zapytań poszło do różnych BC, z których następnie kilka korespondowało i coś ustaliło - nie ułatwia to teraz działań.
Mam prośbę i propozycję, byś na podforum "A my to widzimy tak" założył wątek nt. propozycji publikacji w bibliotekach cyfrowych i zrobił ich listę. Wówczas wszyscy będziemy mogli sprawdzić co mamy, co możemy zrobić i jakoś zaplanować digitalizację.

I jeszcze coś - pewien eksperyment. Ponieważ zajmujesz się źródłami i zapewne znasz je doskonale merytorycznie - mielibyśmy do zaproponowania rzecz taką, jak zrobienie listy tzw. słów kluczowych dla konkretnych pozycji, czy tych, które chcesz zaproponować, czy też jakichś już umieszczonych w BC.
W opisie publikacji jest pole " Temat i słowa kluczowe", gdzie sie wpisuje słowa (najczęściej pojedyncze) zdaniem bibliotekarzy-redaktorów najtrafniej opisujących zawartość tekstu. Podejrzewamy, że osoba znająca źródło może lepiej dobrać słowa kluczowe niż redaktor publikujący, który akurat daną tematyką się nie zajmuje. Zatem takie uzupełnienie opracowania o te "czytelnicze" słowa kluczowe spowoduje trafniejsze i szybsze wyszukanie dzieła przez zainteresowanych.
Co Ty na to?
Edward Deming

http://relis-blog.blogspot.com

mazurek_j
BK PAN

Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 4/20
 20%
Wysłany: 2007-04-26, 14:42   

TAAAAK - jestem bardzo za tym, zeby propozycje do BC mialy stale swoje miejsce na Forum!!!!

J. Mazurek

Qboo 

0%
 100%
 54%
Wysłany: 2007-04-27, 22:04   

Oooops... tyle miłych słów to ja nie słyszałem od czasu jak mój promotor, jakies 10 lat temu, wprostocznie przekonał się o tym, ze jednak coś robię i to coś nadaje sie do publikacji..... z założeniem wątku i zaproponowaniem listy nie ma problemu... gorzej z drugą propozycją... jak to mówił scenarzysta w filmie "Vabank 2": "mało casu kruca bomba... mało casu...". Niestety zarządzanie całkiem sporą szkółką, która "daje" maturę - czyt. LO, nie pozostawia za wiele czasu, ale skoro inni liczą na mnie... to moja ambicja nie pozwala odmówić... coś się wykombinuje

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi