Biblioteka 2.0 on Facebook
Biblioteka 2.0 Strona Główna

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
od czego zaczac?
Autor Wiadomość
modyf

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 3/9
 33%
Wysłany: 2010-09-15, 11:34   od czego zaczac?

Witam,

Jestem 30-letnim pracownikiem działu IT całkiem sporej firmy krajowej. Właśnie dostałem polecenie rozpoznania rozpoznania rynku i wyboru skanerów do firmy. Mam nadzieję, że znajdzie sie ktoś, to poda jakieś pomocne informacje ;) W miarę profesjonalne skanery to temat którym się raczej nie interesowałem, zwykła wiedza na temat skanerów domowych, oraz biurowych urządzeń wielofunkcyjnych.

Ale może przejdę do sedna ;)

W firmie przeprowadza się całkiem sporo - jak sie okazuje - badań ankietowych. Mniejszych, większych, co jakiś czas zbieramy ok. 2000 ankiet, ale zdarzają się badania i po 50 000 ankiet. Są to najczęściej pojedyńcze kartki, zeszyte razem, jednak występują również ankiety w postaci książeczek. Formaty generalnie do a4. Poszukujemy zatem rozwiązania, które pozwoli na szybkie przetworzenie ankiet do postaci cyfrowej, najlepiej wprost do postaci xls, nadającej się do dalszej obrobki. Moje pytania
- czy programy ABBY fineReader to dobry wybór? czy zawiera on wsparcie dla formularzy(ankiet) ? czy konieczny jest dodatkowy formreader? ktoś ich używa, może polecicie coś innego?
- jak skanować broszury? Wychodzi mi na to, że powinniśmy zakupić dwa skanery - jeden do szybkiego skanowania luźnych kartek, z dużym podajnikiem, drugi natomiast do broszur/ankiet/. Czy naprawdę potrzebny jest osobny skaner książkowy?

- nigdzie nie mogę znależć (na razie ;) nawet orientacyjnych cen takiego sprzętu. Nie interesują nas skanery za 60 000, czy ktoś mógłby polecic ew jakiś w miarę trwały, szybki skaner książkowy? jak wyglądają orientacyjne ceny takiego sprzętu?

a może są jakieś fajne urządzenia łączące szybkie skanowanie lużnych kartek, ze skanowaniem książek?

Przewidywany budżet to ok. 20 tys. Co sensownego wybrać? Jak kształtują się koszty eksploatacji takiego sprzętu?

Wiem że pytań sporo, i pewnie wiele odpowiedzi znajdę sa, ale potrzebuję szybkiej odpowiedzi (zadanie, zadaniem a pracę swoją wciąż trzeba robić :\
ale może uda mi się tutaj wywołać mała dyskusję na temat sprzętu ;)
wydaje mi sie, ze osoby z tego forum lubia to z czym sa zwiazani, a wiec i lubia o tym dyskutowac ;)))

Pozdrawiam

Tomasz Kalota 
Tomasz Kalota

Poziom: 16
HP: 0/556
 0%
MP: 265/265
 100%
EXP: 30/39
 76%
Wysłany: 2010-09-15, 12:17   Re: od czego zaczac?

modyf napisał/a:
(...)
- nigdzie nie mogę znależć (na razie ;) nawet orientacyjnych cen takiego sprzętu. Nie interesują nas skanery za 60 000, czy ktoś mógłby polecic ew jakiś w miarę trwały, szybki skaner książkowy? jak wyglądają orientacyjne ceny takiego sprzętu?

a może są jakieś fajne urządzenia łączące szybkie skanowanie lużnych kartek, ze skanowaniem książek? (...)

Tak na szybko proponuje przyjrzeć się rozwiązaniom tego typu: http://www.kyocera.pl/ind...nkcyjne/a4.html
Podobne powinien też mieć Canon.

Tomasz Kalota | Digitalizacja.pl | eBooki.com.pl

modyf

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2010-09-15, 15:18   Re: od czego zaczac?

Tomasz Kalota napisał/a:

Tak na szybko proponuje przyjrzeć się rozwiązaniom tego typu: http://www.kyocera.pl/ind...nkcyjne/a4.html
Podobne powinien też mieć Canon.

zwykle uzadzenia wielofunkcyjne mamy - 2 duze hp

chodzi mi zwlaszcza o skaner do broszur - rozumiem ze takie ktore same przewracaja strony to wyzsza polka, ale widzialem juz skaner majacy dodatkowa szybe na boku - modelu nie mam pod reka, przepraszam - chyba takiego czegos bym szukal? jak skanowac broszury bez ich rozpinania?? w miare jak najbardziej automatycznie???

relis 

Poziom: 25
HP: 14/1490
 1%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2010-09-15, 15:27   Re: od czego zaczac?

modyf napisał/a:

chodzi mi zwlaszcza o skaner do broszur - rozumiem ze takie ktore same przewracaja strony to wyzsza polka, ale widzialem juz skaner majacy dodatkowa szybe na boku - modelu nie mam pod reka, przepraszam - chyba takiego czegos bym szukal? jak skanowac broszury bez ich rozpinania?? w miare jak najbardziej automatycznie???

Jest taka seria Plusteka. Są OK i dość szybkie. Auto: inkrementacja nazw plików, odwracanie w locie stron rozkładówki (skanuje się pół rozkładówki), po ustaleniu obszaru skanowanie jednym guzikiem.
Tu filmik pogladowy. Ceny od 1200 zł do nieco ponad 8 tys zł. Podobny skaner (A3) robi Avision (FB900).
Edward Deming

http://relis-blog.blogspot.com

modyf

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2010-09-16, 15:24   

tez wymyslilem Plusteka opticbook_3600. Niestety trzeba tu skanowac kazda strone :( w sumie jedyna zaleta w porownaniu ze zwyklymi skanerami to cofnieta krawedz :((( moze zna ktos skaner ktory sam przewracalby kartki? duzo drozsze sa? moze jest cos w granicach 5-10tys???

relis 

1%
 100%
 32%
Wysłany: 2010-09-16, 17:20   

modyf napisał/a:
tez wymyslilem Plusteka opticbook_3600. Niestety trzeba tu skanowac kazda strone :( w sumie jedyna zaleta w porownaniu ze zwyklymi skanerami to cofnieta krawedz :(((

Mieliśmy i mamy porównanie i zalet tych jest więcej przy skanowaniu materiałów książkopodobnych. Ale nie namawiamy, ani nie reklamujemy i życzylibyśmy sobie by podobnych rozwiązań było więcej, co wpłynęłoby na ich cenę. Zresztą może to kwestia logistyki skanowania i oczekiwań. Jeśli broszury są łatwo rozkładalne, cienkie i można skanować całą rozkładówkę to zwykły płaski może się sprawdzać podobnie. Z typowymi książkami tak łatwo nie jest.

modyf napisał/a:
moze zna ktos skaner ktory sam przewracalby kartki?

Acha - np. takie coś.

modyf napisał/a:
duzo drozsze sa?

Niestety dużo więcej, niż dużo. Zapis ceny był tak długi, że nie pamiętam ile tam było zer. Był jakiś czas temu prezentowany przez polskiego dostawcę, który też tu niekiedy zagląda.

modyf napisał/a:
moze jest cos w granicach 5-10tys???

Niestety.
Edward Deming

adrianos 

Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 5/13
 38%
Wysłany: 2010-09-27, 13:36   

Jeśli serie tych ankiet są dłuższe niż 50 szt , to zapraszam na:

www.elaboro.pl/atiz

Cena może Pana przyjemnie zdziwić ( kontakt jest na stronie ), a szybkość i wygoda pracy bije na głowę rozwiązania znane z Plustków czy innych podobnych "plaskaczy"

gj 

0%
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2010-09-27, 14:36   

relis napisał/a:

Niestety dużo więcej, niż dużo. Zapis ceny był tak długi, że nie pamiętam ile tam było zer. Był jakiś czas temu prezentowany przez polskiego dostawcę, który też tu niekiedy zagląda.

dużo się zmienia, warto zaktualizować informacje :-D

(ale nie chciałbym tu marketingowo spamować)

relis 

1%
 100%
 32%
Wysłany: 2010-09-27, 14:46   

gj napisał/a:
relis napisał/a:

dużo się zmienia, warto zaktualizować informacje :-D

(ale nie chciałbym tu marketingowo spamować)

Ależ nikt nikomu nie zabrania aktualizować informacji, w końcu to nie ja sprzedaję te rozwiązania ;-) . Może nawet chętnie byśmy poznali aktualny cennik tych urządzeń.
Edward Deming

gj 

0%
 100%
EXP: 6/9
 66%
Wysłany: 2010-09-27, 15:11   

relis napisał/a:

Ależ nikt nikomu nie zabrania aktualizować informacji, w końcu to nie ja sprzedaję te rozwiązania ;-) . Może nawet chętnie byśmy poznali aktualny cennik tych urządzeń.

to przeniesiemy rozmowę off-line.
Nie będę się tu handlowo produkował, bo mnie pogonicie ;-)

modyf

0%
 100%
 33%
Wysłany: 2010-11-15, 22:18   

gj napisał/a:
relis napisał/a:

to przeniesiemy rozmowę off-line.
Nie będę się tu handlowo produkował, bo mnie pogonicie ;-)

Rowniez bylbym zainteresowany cenami - zakupy w przyszlym tygodniu wiec to ostatnia szansa by mnie przekonac ;)

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi