Biblioteka 2.0 on Facebook
Biblioteka 2.0 Strona Główna

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
DjVu2 Reader
Autor Wiadomość
turbos11

Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 6/8
 75%
Wysłany: 2009-08-19, 20:26   DjVu2 Reader

Polecam wygodną przeglądarke do djvu
DjVu2 Reader

ws 
ws

Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 8/19
 42%
Wysłany: 2009-08-19, 23:26   Re: DjVu2 Reader

turbos11 napisał/a:
Polecam wygodną przeglądarke do djvu

No dobrze, ale czym różni się tak bardzo polecana przeglądarka DjVu2Reader od znanej przeglądarki WinDjvu w wersji 1.0.3 dostępnej z Sourceforge? Ja zauważyłem tylko inny tekst w okienku About w szczególności inne group_id wsparcia projektu przez PayPal.

Istnieje istotnie różna, od wspomnianych wyżej, przeglądarka DjVuReader dostępna ze strony projektu OpenDjVu w Rosji. DjvuReader ma wiele ciekawych i potrzebnych właściwości, niestety rozwój zatrzymał się na wersji 2.0.0.26 w roku 2005 (uwaga na wersję 2.0.0.27, która można znaleźć w sieci, wg mnie jest bardzo podejrzana, instaluje w. 2.0.0.26 + trojana).
Wiele ciekawego, ale trochę starego oprogramowania, do obsługi plików DjVu można znaleźć na stronie http://www.djvu.com.pl/download0.php
Ostatnio zmieniony przez ws 2009-08-20, 18:54, w całości zmieniany 3 razy  

mwerla 
Marcin Werla

Poziom: 14
HP: 0/426
 0%
MP: 203/203
 100%
EXP: 27/33
 81%
Wysłany: 2009-08-20, 10:29   

Mi to wygląda na pozycjonowanie/reklamę "pożyczonego" oprogramowania ;)

sk 
sk

Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: 2009-08-21, 07:38   

Ciekawe, czy autor WinDjView już słyszał o programie DjVu2 Reader? Pewnie nie ucieszyłaby go wiadomość, że Kamil Dzióbek, figurujący w "About" jako rzekomy posiadacz copyright, najwyraźniej narusza jego prawa autorskie. Interesujące też jest, czy twórcy DjVuLibre, biblioteki wydanej na GNU GPL, już wiedzą, że Kamil Dzióbek łamie postanowienia licencji, nie udostępniając źródeł programu zależnego?

Nie ciągnąłbym na siłę tego wątku, ale widzę, że użytkownik turbos11 nie wykazuje ochoty, żeby odpowiedzieć na wcześniejsze posty, za to nadal jak gdyby nigdy nic reklamuje w stopce DjVu2 Reader. Szybkie odpytanie Googla uzasadnia przypuszczenie, że Kamil Dzióbek i turbos11 (lub turbos10, turbos5, turbos2, turbos) to ta sama osoba. Tym bardziej więc spodziewałbym się jakiegoś komentarza.

turbos11

0%
 100%
 75%
Wysłany: 2009-08-23, 20:17   Re: DjVu2 Reader

ws napisał/a:

No dobrze, ale czym różni się tak bardzo polecana przeglądarka DjVu2Reader od znanej przeglądarki WinDjvu w wersji 1.0.3 dostępnej z Sourceforge? Ja zauważyłem tylko inny tekst w okienku About w szczególności inne group_id wsparcia projektu przez PayPal.

Na razie niczym. Teraz robię polskie tłumaczenie. W planach mam support dla plików cbr oraz pdf (tylko skany bez tekstu), bo to wydaje się proste. Macie jeszcze jakieś pomysły? tylko proszę bez ' OCR tak jak z Finereadera tylko że lepszy'.

ws napisał/a:

DjvuReader ma wiele ciekawych i potrzebnych właściwości, niestety rozwój zatrzymał się na wersji 2.0.0.26 w roku 2005

A co Ci się w niej najbardziej podoba i czy jest otwarta? Trochę słabo u mnie z dekodowaniem cyrylicy.

mwerla napisał/a:

Mi to wygląda na pozycjonowanie/reklamę "pożyczonego" oprogramowania ;)

Pozycjonowanie to dobry pomysł, ale są ważniejsze sprawy. Google nie indeksuje mojej strony i dla frazy 'djvu2 Reader' na pierwszej pozycji było te forum.;-) Według mnie ta przeglądarka jest wspaniała i niema lepszej. I sądzę że każdy się uczciwie z tym zgodzi.

sk napisał/a:

Ciekawe, czy autor WinDjView już słyszał o programie DjVu2 Reader? Pewnie nie ucieszyłaby go wiadomość, że * * , figurujący w "About" jako rzekomy posiadacz copyright, najwyraźniej narusza jego prawa autorskie.

Andrew Zhezherun (autor WinDjView) wie o programie, niema nic przeciwko. Nawet chce żebym źródła też udostępniał. Oczywiście mylisz się i nie naruszam żadnych praw autorskich. WinDjView jest na licencji GNU jest to licencji copyleft
http://en.wikipedia.org/w..._Public_License
Copyright zwyczajowo stawia się przy nazwie programu ja go postawiłem przy swojej nazwie, a nie przy nazwie WinDjView. W żadnym razie nie naruszam żadnych praw autora. W About też podaje jego nazwisko. Więc naprawdę nie wiem o co ci chodzi.

sk napisał/a:

Interesujące też jest, czy twórcy DjVuLibre, biblioteki wydanej na GNU GPL, już wiedzą, że * * łamie postanowienia licencji, nie udostępniając źródeł programu zależnego?

Kolejne pomówienie! Szanuje prawa autorskie i każdy chętny dostaje ode mnie źródła tak jak przewiduje to licencja GPL. Nawet chyba wrzucę je na www. Jak chcesz to możesz ściągnąć:
zródła djvulibre
zródła windjview właściwie identyczne z DjVu2Reader.

sk napisał/a:

Nie ciągnąłbym na siłę tego wątku, ale widzę, że użytkownik turbos11 nie wykazuje ochoty, żeby odpowiedzieć na wcześniejsze posty, za to nadal jak gdyby nigdy nic reklamuje w stopce DjVu2 Reader. *** Tym bardziej więc spodziewałbym się jakiegoś komentarza.

Mam nadzieje że jesteś zaspokojony moim komentarzem. Rozumiem że pomawiałeś mnie żeby sprowokować mnie do odpowiedzi. Brzydko! Dziwnie się zachowujesz, pomawiasz mnie i trzy razy użyłeś mego nazwiska (to już jest błąd powtórzenia). Zgaduje też po czasie posta że odpowiadasz z pracy. Mi nie płacą za pisanie na forum więc niekiedy trzeba dłużej czekać na odpowiedz, a niekiedy jej się niedostanie. ;-)

sk 
sk

0%
 100%
 100%
Wysłany: 2009-08-23, 23:19   Re: DjVu2 Reader

turbos11 napisał/a:
(...) Oczywiście mylisz się i nie naruszam żadnych praw autorskich. WinDjView jest na licencji GNU jest to licencji copyleft
http://en.wikipedia.org/w..._Public_License
Copyright zwyczajowo stawia się przy nazwie programu ja go postawiłem przy swojej nazwie, a nie przy nazwie WinDjView. W żadnym razie nie naruszam żadnych praw autora. W About też podaje jego nazwisko. Więc naprawdę nie wiem o co ci chodzi.

Za to ja wiem i chętnie ci wyjaśnię, bo chociaż tak długo zastanawiałeś się nad odpowiedzią, to nadal zdajesz się nie zauważać rzeczy oczywistych.

Licencja GNU GPL ma to do siebie, że każdy program oparty na kodzie objętym GPL, o ile jest publicznie rozpowszechniany, musi być również dostępny na licencji GPL. DjVuLibre jest na licencji GPL, WinDjVu również. Na jakiej licencji jest DjVu2 Reader? Powinien być na GPL, ale... nic na to nie wskazuje. Nie ma o tym żadnej informacji ani w archiwum rar, ani w "About", ani na stronie. Co za dziwny przypadek! Tym dziwniejszy, że GPL wymaga dołączenia tekstu licencji GNU GPL do rozpowszechnianego programu.

GPL żąda również udostępnienia źródeł zmodyfikowanego programu, a przynajmniej - jeśli rozprowadzane są same binaria - wymaga dołączenia do programu pisemnej oferty dostarczenia źródeł. Jak to wygląda w przypadku DjVu2 Reader? Źródła nie są dostępne ani razem z binarką, ani osobno, nie ma też nigdzie wzmianki czy, jak i od kogo można je uzyskać. Nie ma nawet adresu mailowego!

Mówiąc krótko, skoro autorzy DjVuLibre i WinDjVu wybrali GPL, a ty używasz ich kodu niezgodnie z licencją, to naruszasz co...? Ano właśnie, ich prawa autorskie. C.b.d.o.

Te uwagi dotyczą sytuacji, gdy w wyniku modyfikacji kodu powstaje nowy - choćby w niewielkim stopniu - program, wzbogacony o dodatkowe funkcje, pozbawiony błędów oryginału itp. W przypadku DjVu2 Reader sam przyznajesz, że nie różni się właściwie niczym od WinDjVu. Skoro tak, to na czym polega w ogóle twój twórczy wkład, który pozwalałby stwierdzić, że jesteś autorem czegokolwiek? Jak na razie, wygląda na to, że rozpowszechniasz pod inną nazwą i z własnym nazwiskiem cudzy program.

Jedyne zauważalne zmiany, poza zmienionym "About", polegają na tym, że twoja "wersja" pozbawiona jest instalatora i że zniknęła opcja sprawdzania, czy jest dostępna aktualizacja (niestety, tylko w jednym miejscu; nie byłeś nawet na tyle staranny, żeby usunąć ją konsekwentnie z opcji zaawansowanych). To mniej więcej tak, jakbyś z jakiejś powieści wyrwał stronę tytułową i jeden z rozdziałów, a potem rozpowszechniał ją jako własną.

Masz jeszcze jakieś uwagi na temat szacunku dla cudzej twórczości? To wal śmiało.

turbos11 napisał/a:

sk napisał/a:

Interesujące też jest, czy twórcy DjVuLibre, biblioteki wydanej na GNU GPL, już wiedzą, że * * łamie postanowienia licencji, nie udostępniając źródeł programu zależnego?

Kolejne pomówienie! Szanuje prawa autorskie i każdy chętny dostaje ode mnie źródła tak jak przewiduje to licencja GPL. Nawet chyba wrzucę je na www. Jak chcesz to możesz ściągnąć:
zródła djvulibre
zródła windjview właściwie identyczne z DjVu2Reader.

Żarty sobie stroisz? Źródła DjVuLibre i WinDjVu znajdę bez twojej pomocy, bo autorzy zadbali, żeby były łatwo dostępne. Pokaż źródła "swojego" programu, chociaż jakieś diffy, które pozwolą się przekonać, co ulepszyłeś w WinDjVu i/lub DjVuLibre.

turbos11 napisał/a:

Mam nadzieje że jesteś zaspokojony moim komentarzem. Rozumiem że pomawiałeś mnie żeby sprowokować mnie do odpowiedzi. Brzydko! Dziwnie się zachowujesz, pomawiasz mnie i trzy razy użyłeś mego nazwiska (to już jest błąd powtórzenia). Zgaduje też po czasie posta że odpowiadasz z pracy. Mi nie płacą za pisanie na forum więc niekiedy trzeba dłużej czekać na odpowiedz, a niekiedy jej się niedostanie. ;-)

Jeśli chodzi o trzykrotne powtórzenie nazwiska "Kamil Dzióbek" (to już będzie 4), to trudno, przeboleję jakoś tę stylistyczną niezręczność. Może dzięki temu będzie miało lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Bardziej niż na kolejną odpowiedź mydlącą oczy czekam na: 1. dołączenie licencji GNU GPL do DjVu2 Reader, 2. udostępnienie źródeł tegoż, 3. zmiany, które pozwolą stwierdzić, że jest to wartościowa modyfikacja istniejącego wcześniej programu. Po spełnieniu tych trzech warunków mogę nawet rozważyć skasowanie/zmianę tego, co napisałem w tym i wcześniejszym poście.

1-3 to program minimum, jeśli zamierzasz rozwijać program pod własnym szyldem, choć prawdę mówiąc, jeśli w ogóle masz jakieś pomysły na ulepszenie WinDjVu, to lepiej by było wysłać patch autorowi, niż mnożyć byty bez wyraźnej konieczności.

turbos11

0%
 100%
 75%
Wysłany: 2009-08-24, 03:02   Re: DjVu2 Reader

Cytat:

Licencja GNU GPL ma to do siebie, że każdy program oparty na kodzie objętym GPL, o ile jest publicznie rozpowszechniany, musi być również dostępny na licencji GPL. DjVuLibre jest na licencji GPL, WinDjVu również. Na jakiej licencji jest DjVu2 Reader? Powinien być na GPL, ale... nic na to nie wskazuje. Nie ma o tym żadnej informacji ani w archiwum rar, ani w "About", ani na stronie.

Kolejne kłamstwo! Masz w About info o GPL.
Cytat:

Co za dziwny przypadek! Tym dziwniejszy, że GPL wymaga dołączenia tekstu licencji GNU GPL do rozpowszechnianego programu.

Według moich informacji wersja 2 licencji nie wymaga dołączenia pełnej treści.

Cytat:

GPL żąda również udostępnienia źródeł zmodyfikowanego programu, a przynajmniej - jeśli rozprowadzane są same binaria - wymaga dołączenia do programu pisemnej oferty dostarczenia źródeł. Jak to wygląda w przypadku DjVu2 Reader? Źródła nie są dostępne ani razem z binarką, ani osobno, nie ma też nigdzie wzmianki czy, jak i od kogo można je uzyskać. Nie ma nawet adresu mailowego!

No to chyba jest oczywiste że skoro program jest na licencji GPL to można uzyskać źródła. No i raczej oczywiste jest że można je uzyskać ode mnie. Maila nie podaje z wiadomych względów, kto jest chętny bez trudu go znajdzie. Daje pisemną ofertę dostarczenia źródeł.

Cytat:

Mówiąc krótko, skoro autorzy DjVuLibre i WinDjVu wybrali GPL, a ty używasz ich kodu niezgodnie z licencją, to naruszasz co...? Ano właśnie, ich prawa autorskie. C.b.d.o.

To wygląda jakbyś czepiał się szczegółów. Przyznaje Ci racje co do tego że przed dystrybucją powinienem dać ofertę na piśmie redystrybucji źródeł, chociaż nie sądzę żeby to coś zmieniło.

Cytat:

Te uwagi dotyczą sytuacji, gdy w wyniku modyfikacji kodu powstaje nowy - choćby w niewielkim stopniu - program, wzbogacony o dodatkowe funkcje, pozbawiony błędów oryginału itp. W przypadku DjVu2 Reader sam przyznajesz, że nie różni się właściwie niczym od WinDjVu. Skoro tak, to na czym polega w ogóle twój twórczy wkład, który pozwalałby stwierdzić, że jesteś autorem czegokolwiek? Jak na razie, wygląda na to, że rozpowszechniasz pod inną nazwą i z własnym nazwiskiem cudzy program.

Ależ oddaje kredyty autorowi więc wszystko jest w porządku. Skoro autorzy wybrali GPL to ich wybór. Ja tylko sobie dopisałem Copyright do mojej nazwy programu. Możesz to uważać za nie twórczą dystrybucje/modyfikacje.
To ja wymyśliłem nazwę, a dobra nazwa to połowa sukcesu. To ja straciłem czas na robienie stronki(czyż nie jest piękna? dzisiaj młodzież stanowczo za wiele obrazków i styli stosuje). To ja straciłem czas na informowanie ludzi o tym wspaniałym produkcie i dyskusje z Tobą. Mój wkład jest ogromny, zapewne wszyscy się dziwią że chciało mi się to robić za free. Cóż dobro społeczeństwa jest mi drogie.

Cytat:

Jedyne zauważalne zmiany, poza zmienionym "About", polegają na tym, że twoja "wersja" pozbawiona jest instalatora i że zniknęła opcja sprawdzania, czy jest dostępna aktualizacja (niestety, tylko w jednym miejscu; nie byłeś nawet na tyle staranny, żeby usunąć ją konsekwentnie z opcji zaawansowanych).

Dobrze poprawie to.
Cytat:

To mniej więcej tak, jakbyś z jakiejś powieści wyrwał stronę tytułową i jeden z rozdziałów, a potem rozpowszechniał ją jako własną.

Analogia jest zupełnie nietrafna. Przecież nigdy nie podważałem wkładu twórców.

Cytat:

Masz jeszcze jakieś uwagi na temat szacunku dla cudzej twórczości? To wal śmiało.

Otóż szanuje cudze prawa o charakterze niemajątkowym. Szczególnie poważam dobra osobiste (dobre imię, nazwisko, pseudonim) i ochronę danych osobowych. Szkoda że nie wszyscy na tym forum mają taki sam szacunek do tych rzeczy(niematerialnych).

sk napisał/a:

Żarty sobie stroisz? Źródła DjVuLibre i WinDjVu znajdę bez twojej pomocy, bo autorzy zadbali, żeby były łatwo dostępne.

A mi się nie chciało, leń zemnie. Ale nie masz się czym przejmować źródła są na razie wręcz identyczne z WinDjVu, ściągnij je.
sk napisał/a:

Pokaż źródła "swojego" programu, chociaż jakieś diffy, które pozwolą się przekonać, co ulepszyłeś w WinDjVu i/lub DjVuLibre.

Nigdy nie twierdziłem że cokolwiek ulepszyłem!

Cytat:

Jeśli chodzi o trzykrotne powtórzenie nazwiska "* *" (to już będzie 4), to trudno, przeboleję jakoś tę stylistyczną niezręczność. Może dzięki temu będzie miało lepszą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Waśnie sądziłem że po to to robisz. Niegrzeczny z ciebie chłopiec, albo dziewczynka.
Cytat:

Bardziej niż na kolejną odpowiedź mydlącą oczy czekam na: 1. dołączenie licencji GNU GPL do DjVu2 Reader, 2. udostępnienie źródeł tegoż, 3. zmiany, które pozwolą stwierdzić, że jest to wartościowa modyfikacja istniejącego wcześniej programu. Po spełnieniu tych trzech warunków mogę nawet rozważyć skasowanie/zmianę tego, co napisałem w tym i wcześniejszym poście.

To naprawdę bardzo miłe z twojej strony.
1. może być na stronie czy musi być w programie? Andrew nie dołączał tego przy dystrybucji exe, przynajmniej przy wcześniejszych wersjach.
2. podaj maile to ci podeśle. Podejrzewam że chcesz mnie tylko pomęczyć tak dla zabawy. Bo nie wiem po co ci te źródła skoro podałem linka do wręcz identycznych.
3. A jakie byś użyteczne opcje zamówił? Chyba nie będzie mi się chciało programu modyfikować, należy uznać że program jest doskonały i żadne zmiany nie są potrzebne.

Cytat:

1-3 to program minimum, jeśli zamierzasz rozwijać program pod własnym szyldem, choć prawdę mówiąc, jeśli w ogóle masz jakieś pomysły na ulepszenie WinDjVu, to lepiej by było wysłać patch autorowi, niż mnożyć byty bez wyraźnej konieczności.

Tak ja mu podeśle, a on mi wchłonie patcha nie dając nawet kredytu. I według mnie właściwie dla tego programu nie jest potrzebny rozwój, tylko trafienie z informacją do grupy docelowej.
Co do rozwoju to można by pomyśleć nad modelem biznesowym. Przychodzi mi do głowy tylko jedno - wyświetlenie w okienku reklam. Ale wiem jak jest, zaraz pojawią się cracki i informacje że program jest już zkrackowany(WinDjView). Ludzie w tym kraju zupełnie nie szanują cudzej pracy. Chociaż z GaduGadu i reklamami wypaliło, ale go ma znacznie więcej użytkowników.

jsbien 
jsbien

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 8/11
 72%
Wysłany: 2009-08-24, 07:02   Re: DjVu2 Reader

turbos11 napisał/a:

Cytat:

Tak ja mu podeśle, a on mi wchłonie patcha nie dając nawet kredytu.

Każdy sądzi podług siebie...

Oczywiście Skarbimir ma rację, a rzeczowa dyskusja z turbos11 jest najwyraźniej niemożliwa.

Pozdrawiam

JSB

sk 
sk

0%
 100%
 100%
Wysłany: 2009-08-24, 07:57   

turbos11 napisał/a:
Cytat:

Licencja GNU GPL ma to do siebie, że każdy program oparty na kodzie objętym GPL, o ile jest publicznie rozpowszechniany, musi być również dostępny na licencji GPL. DjVuLibre jest na licencji GPL, WinDjVu również. Na jakiej licencji jest DjVu2 Reader? Powinien być na GPL, ale... nic na to nie wskazuje. Nie ma o tym żadnej informacji ani w archiwum rar, ani w "About", ani na stronie.

Kolejne kłamstwo! Masz w About info o GPL.

A rzeczywiście, jest wzmianka w About. Nie zauważyłem albo nie zapamiętałem, bo nie rzuca się w oczy, a pisząc nie miałem pod ręką Windows, żeby sprawdzić. Więc OK, w tej części odszczekuję, co napisałem.

Niestety, co do reszty nie widzę podstaw do zmiany zdania. Przeczytaj licencję, zobacz, jak inni rozwijają i rozpowszechnają programy na GPL, może zrozumiesz, o co chodzi. Przede wszystkim zaś, jeśli jedynym twoim pozytywnym wkładem w program jest zmiana nazwy (co sam wyraźnie przyznajesz), to cała sprawa wygląda niepoważnie i nie powinieneś liczyć, że nadal ktoś cię tu będzie traktował serio.

turbos11

0%
 100%
 75%
Wysłany: 2009-08-24, 20:44   Re: DjVu2 Reader

jsbien napisał/a:

Każdy sądzi podług siebie...

Ależ to jest standardowa procedura w półświatku Opensource. Tylko autorzy większych części kodu są wymieniani w about. Autorzy patchów cieszą się jak są uwzględnieni w changelog. Autorzy oprogramowania os się z tym nie kryją, oficjalnie o tym informują.

jsbien napisał/a:

Oczywiście Skarbimir ma rację, a rzeczowa dyskusja z turbos11 jest najwyraźniej niemożliwa.

Jak piszesz że ma racje to pisz gdzie ma racje. Bo przez ogólniki uniemożliwiasz rzeczową dyskusje. Do tego mylisz się, Skarbimir nie ma racji, np. ewidentne kłamstwo dotyczące braku informacji o licencji w about. Każdy może to zweryfikować, nie potrzeba znać prawa ani bawić się w interpretacje niejasnych licencji.
Co do zmiany nazwy to też jest znana praktyka i nikt nie widzi w tym nic złego. np. taki netscape comunikator zamienił się w Sylaba Komunikator. Jak to komuś nie pasuje to niech zakłada własny projekt i tyle. Autor DC++ napisał że wszystkie patche przechodzą na jego własność (lub ich nie dołączy do kodu), i jak komuś nie pasuje to oczywiście może założyć własny projekt.
Uważam że zmiana nazwy jest lepszym rozwiązaniem niż dodanie końcówki, bo nie doprowadza do pomyłek z oryginalnym produktem. np taki OpenOfficePL Professional 2009. Do kupna tutaj:
http://openoffice.com.pl/...ofessional.html . Za darmo można najwyżej pobrać demo. Ze strony też trudno się dowiedzieć jaka jest licencja.

Co do mojego programu to fakty są takie że: źródła są dostępne, autor jest wymieniony w About, użytkownik jest informowany o licencji. Co do zmiany nazwy to licencja GPL daje mi do tego prawo, cóż to jest wybór autorów i nic nikomu do tego.
Cytat:

A rzeczywiście, jest wzmianka w About. Nie zauważyłem albo nie zapamiętałem, bo nie rzuca się w oczy, a pisząc nie miałem pod ręką Windows, żeby sprawdzić. Więc OK, w tej części odszczekuję, co napisałem.

To już jest postęp.
Pozdrawiam

jsbien 
jsbien

Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 8/11
 72%
Wysłany: 2009-08-24, 21:46   

Przykład z OpenOffice Professional nie na temat, bo Open Office jest na innej licencji (LGPL).

Co do innych kwestii, to nie jest to właściwe miejsce do dyskutowania technikalii licencyjnych, zwłaszcza w niewłasciwym dla tego forum stylu.

JSB

qduaty 

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2010-11-23, 04:56   

O, tu macie bohatera: http://code.google.com/p/windjview-subpix/

Ta wersja WinDjView faktycznie coś wnosi - pliki oglądane w niej są ostrzejsze, wzrok na to reaguje i wskutek tego mniej się męczy podczas czytania.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi