Biblioteka 2.0 on Facebook
Biblioteka 2.0 Strona Główna

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Skaner Minolta ps 7000
Autor Wiadomość
robertmilin 
robertmilin

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2008-04-26, 15:38   Skaner Minolta ps 7000

Witam,
Czy może ktoś pracował na tym sprzęcie (Minolta ps 3000, 5000 lub 7000) ? Poszukuję dokumentacji w języku polskim.
Skaner był dość mocno używany, wydaje mi się, że licznik pokazuje ponad milion skanów.
Ściągnąłem go z Niemiec dwa dni temu i jestem w trakcie uruchamiania. Po włączeniu zasilania lampy świecą, panel sterowania też aktywny (j.niemiecki) - można zmieniać parametry. Nie podłączyłem go jeszcze do komputera - ma złącze SCSI 2, a nie wszystkie pc mają te gniazda. Sterownik do XP jest na stronie Minolta Europe, instrukcje są, ale jak zwykle nie po polsku.
Jak się uda uruchomić sprzęt mam zamiar robić skany prasy międzywojennej i regionalia z naszej biblioteki.

robertmilin 
robertmilin

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2008-06-19, 09:34   

Skaner udało mi się uruchomić i przedwczoraj zrobiłem pierwsze skany. Miałem problem z SCSI. Kupiłem używany kontroler, potem kabel który jak się okazało miał nie takie wtyki jak deklarował sprzedawca. Zamówiłem więc adapter aby jakoś to połączyć. Z tego wszystkiego adapter (kawałek plastiku z blaszkami) kosztował nie licząc transportu najwięcej (80 zł), ale i tak miałem szczęście że go znalazłem w Warszawie. I jak to wszystko połączyłem to zaczęła się zabawa ze sterownikami. Ze strony brytyjskiego oddziału Minolty drivery nie działały z Windowsem dopiero z softem ze strony Minolta USA skaner ruszył. Po drodze jeszcze aktualizacja sterowników do karty Adapteca i działa.
Śmieszne skaner za 1 euro od Turka, karta za 1 zł z Allego, kabel 19,90 zł a przelotka 80 zł.

Pozdrawiam

Ania 

Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 2/9
 22%
Wysłany: 2008-10-24, 12:18   

W Pracowni Biblioteki Cyfrowej na Politechnice Wrocławskiej używamy ps 7000.
Skanuje szybko i dobrze w czerni, nie obsługuje jednak skali szarości, stąd polecam go raczej do skanowania tekstu.
Ilustracje, choć teoretycznie jest opcja "foto" - wychodzą nieciekawie.
Gratuluję okazyjnej ceny zakupu.
Skanuje lepiej i dużo szybciej niż skaner płaski, chociaż ilustracje trzeba doskanować na innym sprzęcie.

Pozdrawiam
Anna

ws 
ws

Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 8/19
 42%
Wysłany: 2008-10-30, 21:24   

robertmilin napisał/a:

Śmieszne skaner za 1 euro od Turka, karta za 1 zł z Allego, kabel 19,90 zł a przelotka 80 zł.
Pozdrawiam

Proszę nie myśleć, że na Pomorzu i Kujawach realizujemy tylko tak oszczędne projekty jak ten mający na celu digitalizację "Gazety Grudziądzkiej". Mamy też projekt kluczowy "Infostrada Pomorza i Kujaw", z budżetem 7,5 mln EUR i beneficjentem Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego / Departament Administracji. Rzecz pięknie opisana w toruńskim wydaniu GW

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi