Biblioteka 2.0 on Facebook
Biblioteka 2.0 Strona Główna

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobook czy zwykła książka?
Autor Wiadomość
relis 

Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2011-04-07, 15:51   

Tomasz Kalota napisał/a:
agra napisał/a:
(...) Polecam wyłączyć zmysł wzroku, zgasić światło i zatopić się w lekturze :D (...)
W moim przypadku wyłączenie wzroku byłoby klopotliwe, bo najczęściej słucham w aucie. Choć niektóre korki stwarzają warunki do delektowania się lekturą z wyłączonym zmysłem wzroku ;-) .

Tu nie chodzi chyba o audiobooki ale o sale konferencyjne ;-)
Nie mylę się?
Edward Deming

http://relis-blog.blogspot.com

jkp 
jkp

Poziom: 6
HP: 0/104
 0%
MP: 49/49
 100%
EXP: 8/14
 57%
Wysłany: 2011-04-08, 12:35   

może trochę obok dyskusji, ale coś w kwestii terminologicznej: "zwykła książka" "tradycyjna książka" "e-book" "audiobook" - możemy dywagować i wdawać się w różne dyskusje, a praktyka (życie) szuka swoich dróg i rozwiązań, niezależnie od akademickich dyskursów ;-) :
"Na biurku w pedantycznie wysprzątanym domku (klinika mieści się w dwóch pokojach) leży zaczytany egzemplarz powieści 'Diabeł ubiera się u Prady' w paperbacku."

relis 

Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 24/73
 32%
Wysłany: 2011-04-08, 13:15   

jkp napisał/a:
może trochę obok dyskusji, ale coś w kwestii terminologicznej: "zwykła książka" "tradycyjna książka" "e-book" "audiobook" - możemy dywagować i wdawać się w różne dyskusje, a praktyka (życie) szuka swoich dróg i rozwiązań, niezależnie od akademickich dyskursów ;-) :
"Na biurku w pedantycznie wysprzątanym domku (klinika mieści się w dwóch pokojach) leży zaczytany egzemplarz powieści 'Diabeł ubiera się u Prady' w paperbacku."

Czyli nie w hardcover.
Edward Deming

http://relis-blog.blogspot.com

sk 
sk

Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 35/35
 100%
Wysłany: 2011-04-08, 23:53   

relis napisał/a:
jkp napisał/a:

Czyli nie w hardcover.

Paperback i hardcover to jeszcze nie jest prawdziwy hardcore. Spróbujcie zmerdżować nowe funkcjonalności skomitowane do brancza z trunkiem, to Was nie zdziwi nawet e-book w paperbacku. Takie czasy. Teraz byle ferszlus roztrajbować można tylko z pomocą angielszczyzny.

xsoldier 

Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 0/9
 0%
Wysłany: 2012-07-03, 09:41   

Adiobook jak dla mnie super sprawa, słucham generalnie w podróży, a że dużo podrużuje to i duzo pozycji przesłuchanych. Ktoś pisał wczesniej, że rozprasza go czytanie przez lektora :) hahah moj syn jak szybko chce przyswoić książkę to szuka audibooka i słucha go w przyspieszonym tempie i mówi że jemu to nie przeszakdza bo ważna jest treść a nie sposób przekazania. :)

Rola 

0%
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-04-03, 07:13   

Wszelkie radykalne poglądy, jak te z pierwszego wpisu, można między bajki włożyć. Straszyli że kino zlikwiduje teatr, a radio i płyty - operę i filharmonię...

Co kto lubi: książka w wydaniu mówionym może nabrać nowych barw przy dobrze dobranych aktorach. Nie zapominajmy jednak, że nie wszyscy są słuchowcami - każdy ma inną percepcję, tekst czyta się szybciej niż słucha lektora itd. itp.

Przypominam niektórym (forum czytają też i niezarejestrowani), że audiobooki istniały już na płytach gramofonowych, a pierwsza polska powieść radiowa to 1936. Jeszcze się wasz Steve Jobs nie narodził, drodzy obwieszeni iGadżetami hipsterzy...

frontnow 

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2015-04-08, 22:46   

Wszystko zależy od tego jaki jest audiobook i książka. Ja nie byłem przekonany (na początku) do audiobooka, dopóki nie posłuchałem Wiedźmina. Muzyka w tle, dobrze dobrani aktorzy, którzy wypowiadali swoje dialogi :)
Ostatnio zmieniony przez frontnow 2015-04-24, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  

KasiaS 

0%
 100%
 0%
Wysłany: 2015-04-15, 23:58   

Do tej pory żaden audiobook mnie nie przekonał do siebie i do słuchania książek. Być może kiepsko trafiałam, ale zwykle słuchanie audiobooków albo powodowało u mnie senność, albo nie do końca potrafiłam się skupić na treści. Próbowałam w wygodnym fotelu, w samochodzie i podczas biegania (w tym przypadku jedyny plus dla audiobooka za to że klasyczną książke ciężko czytać w biegu :)). Reasumując na pierwszym miejscu nadal pozostaje dobra książka w klasycznej papierowej formie.
Sprawdzę jeszcze wspomnianego wyżej "Wiedźmina", może w wersji z wieloma głosami i muzyką audiobook okaże się przyjemniejszy w odbiorze.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi