To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

Narzekalnia im. brata Jorge - Nowa Polona i czasopisma

BarbaraM - 2013-06-26, 21:30

Co do czasopism to na razie wygląda, że mają właśnie od sasa do lasa, jakieś numery różne pojedyncze gazet, które już w innych BC dawno egzystują w całych rocznikach, to troszkę z "Tygodnika Ilustrowanego", to odrobinę z "Kłosów", to kawałeczek z "Kuriera Lwowskiego", który nie tylko w JBC, ale też cały prawie w austriackiej bibliotece

Dlatego nie liczyłabym na przejrzyste wyświetlanie tego co opublikowali (struktura czy spisy jakieś), bo wyszłoby, że to śmietnik jeden wielki.

I też chyba nie mamy co liczyć na odpowiedź na Facebooku :-P

sefora - 2013-06-27, 14:03

... szykuję się do kolejnego zestawu przypominającego ;) i tym razem nastąpi rozszerzenie o dodatkowe pytanie :) - ciekawe czy mnie zbanują?

AW

sefora - 2013-07-19, 10:02

Gdyby ktos nie wiedzial czemu Nowa Polona powstala (sami sobie jestesmy winni, Szanowni):

http://bibliosfera.tv/wid...-magdalena-rud/

... ktos w koncu pokazuje jak TO powinno sie robic...

AW

PS. na pytanie o czasopisma nie dostalam odp., za to jakos jedno z pytan zniknelo bylo ze sciany...; za to widac w koncu status prawny dokumentu...

sefora - 2013-07-20, 10:38

na profilu nowej POLONY nie moge zadaca pytan... i nie ma moich dotychczasowych zapytan...

chyba mnie ZBANOWANO ...

AW

BarbaraM - 2013-07-21, 20:28

No i po co było zadawać pytania o czasopisma? Trzeba było się zainteresować "serem zajęczym na śniadanie", albo "Elementarzem dla chłopców wiejskich", a może "smokiem wawelskim wypełzającym z jamy w celach konsumpcyjnych" :-D

A tak poważnie mówiąc mam wrażenie, że na razie to biblioteka cyfrowa dla zainteresowanych ciekawostkami, a nie dla naukowców. Przynajmniej taki model promują, skoro na pytania konkretne o zasoby brak odpowiedzi jakiejkolwiek.

A tak przejrzyście i czytelnie można to zrobić jak się chce.

sefora - 2013-07-22, 12:57

BarbaraM napisał/a:
No i po co było zadawać pytania o czasopisma?

hm... bo ja niestety tak mam, ze najpierw "chlapne jezykiem", a potem cierpie, gdyz refleksja przychodzi zapozniona...

Rece mi sie zalamaly, gdy pan Kozak byl raczyl uzasadnic swa decyzje...

Nic to zyjemy dalej, choc nadal chcialabym uzyskac odpowiedz na dreczace mnie znaki zapytania.
AW

sefora - 2014-02-21, 10:21

Szukajac (jednak) w nowej POLONIE numerow "Muchy" zdumialo mnie, ze to co znajduje ma takie ladne, jednolite tlo. I jak sie przygladbelam bylam i skonsultowalam z madrzejszymi ode mnie to czemu sie przyjzalam... Okazuje sie, ze "Mucha..." to skany z mikrofilmu, ktorym dolozono kolorowe tlo! :)
Moze to jest pomysl...

AW