To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

Zrób sobie bibliotekę cyfrową - Dziwny problem z dLibrą. Zmiana na stronie głównej

pawellt - 2012-11-28, 12:33
Temat postu: Dziwny problem z dLibrą. Zmiana na stronie głównej
Witam serdecznie,

Miałbym ogromną prośbę o pomoc. Walczę z tym już dłuższy czas i nie rozumiem, czemu to nie działa. Otóż używam dLibry w wersji 4.0.14 Wszystko generalnie działa pięknie. Chciałem jednak zmienić nazwę odnośnika "NOWE KONTO" na głównej stronie (górne menu) + link. Wyedytowałem więc w pliku: dlibra-webapp-4.0.14/WEB-INF/layout/templates/layout_library.vm fragment dotyczący"newAccountLink", zmieniając adres odnośnika na nowy:

--------
<li id="newAccountLink">
<a href="http://www.nowy-adres/" accesskey="e" target="_top">
$res.getProperty("nav.NEWACCOUNT")
--------

Następnie zmieniłem nazwę odnośnika w plikach: dlibra-webapp-4.0.14/WEB-INF/layout/resources/layout_pl.xml oraz layout_en.xml, czyli ustawiłem nową wartość w:

--------
<entry key="nav.NEWACCOUNT">NOWA NAZWA</entry>
--------

Niestety po restarcie serwera (dlibra-server.sh i tomcat), nadal na stronie głównej widzę "starą" nazwę odnośnika...
W którym miejscu powinienem to jeszcze zmienić?

pozdrawiam. Paweł T.

MariuszSt - 2012-11-29, 12:29

Proszę spróbować dodać klucz XML:

Kod:

<entry key="nav.NEWACCOUNT">NOWA NAZWA</entry>

do pliku /WEB-INF/components/resources/WEBAPP_pl.xml (analogicznie dla języka angielskiego). W tym wypadku restartowanie tomcata nie powinno być konieczne.

pawellt - 2012-11-29, 14:01

Oczywiście dodałem. Dla obu plików: WEBAPP_en.xml oraz WEBAPP_pl.xml (znalazłem informację o tym w dokumentacji dLibry). Niestety pomimo tego (i restartów zarówno serwera Dlibry jak i Tomcata) zmiany na stronie głównej nadal nie widać :(

Pozdrawiam
Paweł