To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

Królicza Nora 2.0 - O jak miło ;)

relis - 2011-09-18, 00:21
Temat postu: O jak miło ;)
Cytat:
„Zapewnimy bezprzewodowy Internet w każdej szkole i wprowadzimy uczniów w świat technologii informacyjnej" – Robert Mazurek zagaja swoją rozmowę z Łukaszem Naczasem, działaczem SLD cytując jego program. Na pytanie, skąd na to środki, pada odpowiedź że wystarczy likwidacja IPN.

Tak, wiem, że nie wystarczy, bo budżet Instytutu Pamięci Narodowej to 120 mln złotych.

Myli się pan, 240 mln, więc żeby wam starczyło na iPady musielibyście IPN zlikwidować 40 razy.

To ja już panu precyzyjnie odpowiadam. Pieniądze z likwidacji IPN poszłyby na stworzenie Narodowego Zasobu Cyfrowego, czyli na zinformatyzowanie i zdigitalizowanie wszystkich zasobów bibliotecznych.

Czyli jak zwykle na lewicy: obiecujecie dać iPady, a stworzycie urząd, w którym posady znajdą działacze młodzieżówki SLD. Na iPady już forsy zabraknie.

Ja jestem młodym działaczem lewicy, a nie zasiadałem i nie zasiadam w żadnej radzie nadzorczej. A urząd byłby potrzebny, żeby dostarczyć dokumenty do nauki. Chętnie jednak odpowiem na pytanie skąd pieniądze na wyposażenie dzieci w sprzęt komputerowy? Choćby z opodatkowania Kościoła.

http://www.rp.pl/artykul/714688.html?p=2