To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ

Biblioteka 2.0
Forum społeczności czytelników i bibliotekarzy cyfrowych

Narzekalnia im. brata Jorge - Przyszłość bibliotek w Polsce

relis - 2007-10-21, 15:03
Temat postu: Przyszłość bibliotek w Polsce
Odbyła się taka konferencja w Warszawie parę dni temu. Temat ważny, lecz trudno znaleźć ślad jej wniosków, a takie wg programu były. Podobnie też na forum EBIB nie ma cienia posta na ten temat. Wiadomo, że przygotowanie materiałów pokonferencyjnych trwa, a ewentualny druk trwa jeszcze dłużej, jednakże zupełna cisza w kontekście tak ważnej kwestii jest nieco niepokojąca.

Czy w takim razie czeka nas jakaś przyszłość?

AgaK - 2007-10-21, 18:47

Podsłyszałam (od osób, które brały udział w tej konferencji), że szykuje się zmiana ustawy o bibliotekach. Ale jakoś sceptycznie do tej informacji podchodzę. Ustawa już kilkakrotnie miała się zmieniać (chyba wszyscy się zgadzają, że nie jest to ustawa dostosowana do współczesnych nam realiów). Już dawno temu były opracowywane propozycje wprowadzenia konkretnych zmian (m.in. przez dyrektorów bibliotek publicznych województwa śląskiego). I nic. Widać w naszym kraju jest tyle spraw do załatwienia, że biedna nasza ustawa (a wraz z nią nasza przyszłość) cierpliwie czekają na swoją kolejkę...
paulakwiatuszek - 2013-07-02, 14:54

AnetaWolak napisał/a:
No chyba nie myślicie że zlikwidują wszystkie biblioteki, wiadomo, w Internecie jest teraz wszystko, ale co książka w ręce, to książka w ręce:) Nie mogę sobie wyobrazić, żeby od czasu do czasu nie pomyszkować po jakiejś bibliotece:)

Dokładnie! Biblioteki są bardzo potrzebne. Jestem molem książkowym i nie wyobrażam sobie ICH braku. Przecież nie każdego stać na kupno nowiutkich książek z księgarni.